6 důvodů proč si pořídít těhotenské fotky doma

Ne každá nastávající maminka je nadšená z představy, že by se měla fotit. Těhotenství není vždy pohodlné, tak proč si neudělat těhotenské fotky doma? Focení doma je rozhodně nejlepší volbou, pokud se necítíte na cestování, procházky, nebo proměnlivé počasí a chcete si užít klid a pohodu. 

proč fotit těhotenské fotky doma

  • Nezáleží na tom jaké je venku počasí. Můžete se vyfotit v letních šatech i uprostřed zimy.
  • Být ve vlastním prostoru, kde jste zvyklí trávit čas každý den, znamená, že se budete vždycky cítit dobře. Víte, jak váš nábytek vypadá a můžete si vytvořit dopředu hezký fotokoutek za použití vlastních věcí.
  • Máte doma plnou skříň oblečení, které můžete libovolně měnit a kombinovat s doplňky. Když se v něčem nebudete cítit, můžete to hned změnit a prostor experimentovat. 
  • Nemusíte se stresovat, jestli vám vydrží makeup a účes, protože se můžete kdykoliv během focení upravit, nakulmovat, přepudrovat.
  • Můžete se nasvačit, napít, dojít si na wc jakkoliv budete potřebovat.
  • Až bude vaše dítě větší, pozná, že jsou fotky focené ve známém prostředí, v domě kde vyrůstalo.

těhotenské fotky doma

často kladené otázky

Těhotenské focení je ideální fotit mezi 28 – 34tt. Velikost bříška, pohyblivost maminky, případné komplikace – to vše je velmi individuální a ve finále záleží na tom, jak se vy sama cítíte. Nedoporučuji však focení odkládat na poslední chvíli. Může se leccos zkomplikovat a je těžké potom hledat náhradní termín např. v případě nemoci. 

Svůj termín si závazně rezervujete uhrazením rezervačního poplatku ve výši 1000 Kč. Poplatek je nevratný a odečítá se od finální ceny focení. Celá částka za focení je splatná nejpozději v den focení. Termín si můžete domluvit prostřednictvím emailu, nebo formulářem zde na webu. Termín je ideální rezervovat 1-2 měsíce dopředu, kvůli omezené kapacitě. 

Focení doma trvá obvykle do 1,5 hodiny. Čas je velice individuální a liší se s každým klientem. Někdo má na foceno za 45 minut a někdo potřebuje času více.

Ve většině bytů se dá fotit bez problémů. Stačí jeden světlý kout, nejlépe s jedním přístupným oknem. Na mých fotografiích není většinou vidět širší okolí scény. Často u klientů přesouváme drobný nábytek a tvoříme scénu přímo na místě. Pokud máte obavy, můžete mi zaslat fotky vašeho prostoru a domluvíme se, zda je tam možné fotit.

Není potřeba nijak významně uklízet. Většina fotografií vzniká obvykle v obýváku a ložnici. Ze scény je fajn odklidit drobný nepořádek jako nabíječky, kapesníčky apod. Můžete si připravit scénu např. přenesením pokojovek a dekorací do prostoru, kde se budete chtít fotit. Před focením posílám průvodce kde najdete veškeré důležité informace, rady a tipy.

Samozřejmě! Všichni členové rodiny jsou na focení vítáni.

Cokoliv, v čem se cítíte skvěle. Šaty, kalhoty, spodní prádlo, košile, svetr, nebo klidně pyžamo 🙂 Poradenství se stylingem je součástí balíčku a s klienty detailně probírám jejich představy. Také nabízím k zapůjčení krásné šaty z klientského šatníku, který momentálně čítá přes 20ks speciálně vybraných šatů, které sednou na každý typ postavy. Půjčení je zdarma!

hledáte více informací?

Přejít nahoru