Nevíte, co si obléct na focení?

Příprava na focení může být někdy stresující. Nejčastěji nastává problém při plánování outfitů. Proto jsem připravila tento článek, abych vám trošku ulehčila práci.

Určitě si neoblékejte zářivě neonové barvy, potisky nebo výrazné vzory. Ty totiž působí velice rušivě a uberou fotografii na emocích, příběhu i celkovém dojmu. Asi vás nepotěším, když vám doporučím rozmyslet si i kostkované košile. Vím, že to je pro velkou část mužů oblíbený outfit pro zvláštní příležitosti, ale pro ženu je pak mnohem těžší najít vhodné kousky ke sladění. Pokud si chcete vzít kostkovanou košili, tak je dobré zbytek outfitů doladit bez dalších výrazných vzorů. Dámy zase požádám, aby se držely dál od velmi výrazných vzorů na šatech či halenkách, jakou jsou třeba pruhy. Vzory často vyjdou z módy a jednolité barvy vám zaručí nadčasové fotografie. Investujete do profesionálního focení a já chci, abyste z něj vytěžili maximum!

Neutrální barvy nikdy nevyjdou z módy! Neutrální nejsou jen černá, bílá, šedá a béžová. Může to být jemná zelená, spálená oranžová, starorůžová. Když trošku pogooglíte, tak najdete paletky neutrálních tónů, které spolu navzájem ladí. Laďte k sobě, ale neoblékejte si úplně stejné barvy! To je hodně častá chyba. Pokud všichni přijdete v bílém tričku, můžou výsledné fotky působit kýčovitě.

Vrstvěte. Tohle je samozřejmě závislé na počasí. Hezká jarní bundička, svetřík, nebo košilová bunda dokáží ozvláštnit outfit a vám alespoň nebude chladno. Nezapomeňte ale ladit barvy, dle zvolené barevné palety. 

Volte lichotivé střihy. Tento bod záleží na typu vaší postavy, proto vám nemůžu poradit nic univerzálního. Důležité je, abyste se cítili dobře a sebejistě. Pokud jste nervózní, že máte silnější ruce, tak si možná neberte šaty na ramínka. Vyberte si něco s rukávem. Současná doba je skvělá. Letí volánky, krajky, oversized oblečení. Máte volné šaty? Přepásejte je páskem. Je chladno a vy si chcete si vzít dlouhou sukni? Oblečte si k ní svetr a zastrčte ho tak, aby vznikl crop top. Nejkrásněji na ženách působí rozevláté šaty. S takovými neuděláte nikdy chybu. Cokoliv, co do fotky přidá pohyb je vždycky velké plus.

A co boty? Svoje barevné tenisky na běhaní raději nechte doma. Dámy mají obvykle v botníku alespoň jedny krásné boty, takže nemám strach, že by přišly v crocsech. Pánové by měli volit bezpečné barvy a styly, které nerozbijí celkový outfit. Můžou to být společenské boty, vaše oblíbené, čisté!, farmářky, plátěné boty, kožené sándály apod.. Jákoliv kožená bota udělá obvykle velkou parádu. Myslete na to, aby obuv dávala smysl ke zvolené lokaci i outfitu. Podpatky bývají nejhorší volbou, pokud jdete do přírody.

Nezapomeňte na doplňky! Doplňky jsou to, co dokáže z vašeho outfitu udělat nóbl nebo kýč. Nakládejte s nimi opatrně, ale nebojte se je přinést s sebou. Můžeme je kdykoliv sundat. Hezké jsou například klobouky a decentní bižuterie. Pokud pro vás nemají citovou hodnotu, tak doporučuji zvážit i sundání hodinek, zejména těch chytrých.

Závěrem bych vás chtěla uklidnit. Nestresujte se kvůli tomu, že něco nemáte. Zaprvé je u nás plno levných obchodů, kam se vyplatí pro oblečení dojít. Je to lepší varianta, než si vzít to tričko s potiskem, protože žádné jiné doma nemám. Za druhé: jsem tady pro vás. Napište mi, pošlete mi fotky. Probereme spolu možné varianty a doladíme je k dokonalosti. A pokud opravdu nemáte žádné hezké šaty, tak mám v záloze pár kousků k zapůjčení ;). A za třetí: buďte sami sebou. Nenávlékejte se do těsného oblečení, pokud ho bežně nenosíte. Když se vy sami nebudete cítit komfortně, tak se to na fotkách vždycky projeví. Berte výše vypsané rady jen jako doporučení a pokud máte krásné výrazné šaty, které milujete, tak si je prostě vemte! 

Přejít nahoru